window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-2B1XFM5BLR');

All Events

Στόχος: Ο στόχος αυτής της πρωτοβουλίας είναι να επιτρέψει στους μαθητές να αναπτύξουν τους δικούς τους chatbots ΤΝ, παρουσιάζοντας χαρακτήρες της επιλογής τους. Αυτοί οι chatbots σχεδιάστηκαν για να επικοινωνούν τόσο με τους μαθητές όσο και με τους δασκάλους σε οκτώ διαφορετικές γλώσσες. Ο βασικός στόχος είναι η ενίσχυση των γνώσεων των μαθητών σε προηγμένα θέματα όπως η εκτύπωση 3D, η τεχνητή νοημοσύνη και η προγραμματισμός.

Εκδήλωση Παρουσίασης: Οι σχολικές μονάδες θα εκθέσουν τις ρομποτικές δημιουργίες τους μαζί με ένα λεπτομερές χάρτη πορείας και τις εμπειρίες τους που συγκεντρώθηκαν κατά τη διάρκεια της διάρκειας του έργου.

Σχολεία Που Συμμετέχουν: Σχολείο Πασκάλ Λάρνακας, Λευκωσία, Λεμεσός.